Jednodniowe krwawienie po przyjmowaniu tabletek Milvane

Bbrałam przez 5 mcy tab.milvane trófazowe na wyregulowanie miesiączek. Po zazyciu ostatniego opakowania wystapiło krwawienie z odstawienia. Naturalna miesiaczka wystapiła prawie 3 mce po odstawieniu tabletek i trwała 7 dni. Teraz mineło 4 dni od końca miesiączki i po stosunku wystapiło krwawienie dośc dziwne bo taka bardzo blada krew i trwało to 1 dzień. Mój lekarz gin twierdzi ze wszystko jest ok ale mnie niepokoi te krwawienie i chciałam zapytać jaka możne być przyczyna tego krwawienia?

Pani ginekolog ma rację. Jest to delikatne złuszczanie błonyśluzowej związane z przejściowym obniżeniem enstrogenów 2 dni przed środkiem cyklu (bez antykoncepcji oznacza zwykle zbliżającą się owulację). Ni c nie należy robić.