Czy taka ilość wcierki jest bezpieczna?

Dzień dobry, dermatolog przepisała mi wcierkę na wypadanie włosów (Loxon 2%) 60ml, jednakże mam pewne wątpliwości. Na ulotce jest napisane, że lek powinno się stosować dwa razy dziennie, rano 1ml i wieczorem 1ml i podkreślone jest, że nie powinno się przekraczać dobowej dawki tego leku, czyli 2ml. Pani dermatolog napisała jednak, że mam stosować tę wcierkę dwa razy na dobę, a każde użycie ma wynosić 8ml, czyli w ciągu dnia mam zużyć 16ml tego płynu. Zalecenie dermatolog jest więc bardzo sprzeczne z tym, co zostało napisane na ulotce, w której podkreślone jest, że maksymalne zużycie w ciągu dnia tego płynu to 2ml. Czym powinnam się w takim przypadku sugerować, żeby nie zrobić sobie krzywdy, ulotką czy tym, co dermatolog napisała na recepcie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

faktycznie otrzymała Pani sprzeczne informacje, dlatego najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie skontaktowanie się z dermatologiem, który dany lek przepisał (nawet telefonicznie) i dopytanie, czy na pewno o takie dawkowanie chodziło.

Być może doszło do pomyłki, dlatego dobrze by było wyjaśnić tę kwestię, zanim rozpocznie Pani stosowanie leku.

W naszym serwisie pojawiało się wiele pytań o preparat Loxon. Poniżej umieszczamy pytania, na które odpowiedzieli już nasi eksperci:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-loxon-2-mozna-stosowac-na-twarz-w-celu-poprawy-zarostu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-nalezy-stosowac-preparat-loxon-5-by-kuracja-byla-skuteczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-srodka-na-zakola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.