Czy taka torbiel to coś groźnego?

Witam. Córka 12 lat . Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku niespełna 11 lat w styczniu ( jednodniowa skąpa). Następną dopiero w grudniu. Ma częste bóle brzucha. W badaniu USG w obrębie jajnika lewego zmiana torbielowata o wym. 17*14*20 mm. Czy to coś groźnego? Czy trzeba iść do specjalisty?
KOBIETA, 42 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Zmiany torbielowate są to zmiany zazwyczaj łagodne, które często ustępują samoistnie. W takiej sytuacji należy zachować czujność i kontrolować zmiane, wykonując regularne badania USG.Za kilka tygodni z dużym prawdopodobieństwem po torbieli nie będzie śladu.

Ale jeśli torbiel nie znika,powiększa się i daje dolegliwości bólowe to lekarz zacznie brać pod uwagę wykonanie zabiegu.

Pani córka ma dolegliwości bólowe,proszę zgłosić się do lekarza ginekologa,który zajmuje się ginekologia dziecięca.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem