Czy torbiel na piersi jest groźna?

Witam. Byłam dzisiaj na USG, bo pobolewała mnie prawa pierś. Co się okazało to nie na prawej tylko na lewej znaleziono u mnie torbiel 4 mm. Poza tym piersi bez zmian ogniskowych i wtórnie naciekowych. Doły pachowe wolne. Lekarz powiedział, że nie mam się czym przejmować, ale ja się strasznie boję. Jestem 14 dni po okresie. Cykl miesiączkowy trwa co 23 dni, wiec jestem prawie tydzień przed okresem. Powiedział, że to być może dlatego się pokazał i że jak przyjdę 6 dni po okresie już może go nie być, że się wchłonie. Ja się strasznie boję. Nigdy nie miałam żadnych problemów. W rodzinie też nikt nie chorował na nic związanego z piersiami. Mam obie piersi o budowie bogatogruczołowej. Pomóżcie mi i powiedzcie co o tym myślicie. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Torbiele są zmianami łagodnymi piersi, ich obecność może zależeć od zmian hormonalnych w czasie cyklu miesięcznego. Być może zmiana ma związek ze zbliżającym się okresem, takie sytuacje są możliwe, dlatego najlepiej wykonywać samobadanie piersi, a także konsultować tego typu problemy tuż po zakończonym okresie.
Torbiel piersi nie jest zmianą złośliwą i nie ma związku z występowaniem raka piersi.
Jeśli zmiana nie zniknie to także nie należy się niepokoić, jeśli nie będzie się powiększać to być może nie będzie konieczności usuwania torbieli.
Proponuję pozostać pod opieką ginekologa.

Redakcja abcZdrowie.pl