Czy taka zmiana tabletek jest bezpieczna ze względu na różny skład hormonów?

Witam! Mieszkam za granicą i stosuje tabletki Aidee (2 mg dienogest i 0.03mg etynoestradiolu). Nie mogę znaleźć tabletek o podobnym składzie, lekarz polecił zmianę na tabletki z 0.15 mg desogestrel i 0.03 etynoestradiolu. Czy taka zmiana jest bezpieczna że względu na różny skład hormonów? I czy ochrona jest zachowana, bo stężenie w nowych tabletkach jest niższe?

Lek. Tomasz Budlewski

Można dla pewności zastosować podczas pierwszego cyklu tabletek dodatkowe metody mechaniczne antykoncepcji. Proszę jednak pamiętać że nie ma w 100% skutecznych metod