Zmiana tabletek na inne o tym samym składzie - czy jestem zabezpieczona?

Witam! Ostatnio zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Podobno są to odpowiedniki, sprawdziłam zresztą skład na ulotce i hormony i ich liczba się zgadza, jedyną różnicę dostrzegłam w substancjach pomocniczych. Po skończeniu opakowania jednych tabletek zrobiłam 7dniową przerwę i zaczęłam zażywać drugie w ten sam sposób w jaki przyjmowałam wcześniejsze tabletki. Czy podczas pierwszych paru dni od kiedy zaczęłam nowe opakowanie drugich tabletek jestem nadal zabezpieczona czy powinnam stosować inne środki antykoncepcyjne? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli są to odpowiedniki, to Pani ochrona antykoncepcyjna jest w pełni zachowana. Substancje pomocnicze nie mają tu wielkiego znaczenia, służą jedynie przenoszeniu, konserwacji i ułatwieniu wchłaniania się hormonów, czyli substancji czynnych. Nie ma więc konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam serdecznie!