Czy takie objawy są normalne po HSG?

Szanowni Państwo. Wczoraj miałam wykonanie badanie drożności jajowodów. Wczoraj 5h po badaniu poczułam się osłabiona i miałam krótko podwyższoną temperature 37,5-38,6. Dziś czułam się rano dobrze, a około godziny 16 zaczęłam krwawić ze skrzepami. Dodam, że 2tyg. Przed badaniem lekarz stwierdził cyste krwotoczną po lewej stronie na jajniku. Teraz godz.22:30 rozbolała mnie też lekko głowa i lekkie krwawienie wciąż mam. Czy to normalne po HSG?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

HSG jest badaniem, podczas którego wprowadza się środek kontrastujący do macicy i jajowodów, aby zobaczyć, czy są one drożne. W czasie tej procedury może wystąpić krótkotrwałe uczucie bólu, skurcze macicy, a także krwawienie lub plamienie.

Biorąc pod uwagę opis, możliwe, że krwawienie, które u Pani wystąpiło może być związane z cystą krwotoczną na lewym jajniku. Jeśli objawy nie miną lub nawet się nasilą, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, aby wyjaśnić te symptomy i zdecydować, czy dalsze badania są konieczne.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hsg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.