Badanie HSG a inseminacja domaciczna

Witam. Razem z partnerką chcemy starać się o dziecko. Przygotowuję się do inseminacji. Dziś byłam na pierwszej wizycie i lekarka zleciła m.in. badanie HSG. Zastanawiam się czy naprawdę jest sens robić je profilaktycznie? Cykle mam regularne, amh 1,9 jajniki w porządku. Monitoring owulacji zacznę za tydzień. Z mężczyzną nie współżyłam więc nie miałam możliwości sprawdzić czy jestem płodna. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nie jest to badanie obowiązkowe, ale może wnieść istotne informacje na temat drożności Pani jajowodów