Czy te dziwne bole w podbrzuszu oraz zmęczenie to objaw ciąży?

17 dzień cyklu a ciąża Pierwszym dniem cyklu był 24 luty (okres trwa 5 dni), cykle są regularne, średnia to 27 dni. W 17 i 18 dniu cyklu był stosunek bez zapezpieczenia. Następnie wypadał okres 23 marca i pojawił się normalnie. Czy mogę być w ciąży? Ponieważ odczuwam dziwne bóle w podbrzuszu, kłucie w jajniku. Zmęczenie itp.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odczuwane przez Panią dolegliwości (bóle podbrzusza, kłucie jajników, uczucie zmęczenia) mogą, ale nie muszą być objawem ciąży.

Stosunek bez zabezpieczenia w 17. dniu cyklu mógł doprowadzić do ciąży, ale jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza, że wspomina Pani o normalnej miesiączce.

Dolegliwości bólowe podbrzusza i jajników mogą wskazywać na torbiel jajnika, zespół policystycznych jajników, endometriozę, zapalenie przydatków czy zakażenie dróg moczowych. Ponadto zdarza się, że występują z powodu stresu lub na skutek nieodpowiedniej pozycji seksualnej.

Przyczyn jest wiele, dlatego warto wybrać się do ginekologa i sprawdzić, co może je powodować. Przed wizytą może Pani wykonać test ciążowy, aby upewnić się, że nie jest Pani w ciąży.

Pytania o możliwość zapłodnienia w 17. dniu cyklu pojawiały się już w naszym serwisie. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szansa-na-ciaze-po-stosunku-w-17-dniu-cyklu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-w-wyniku-stosunku-w-17-dniu-cyklu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-zajsc-w-ciaze-po-stosunku-w-17-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.