Dlaczego miewam te bole po okresie?

Proszę o szybką odpowiedź. Po dwóch ostatnich okresach mam dziwne bóle brzucha PO, oraz mam wrazenie że mam raz wiekszy raz mniejszy śluz. Brzuch mnie boli w różnych godzinach dnia chociaz sa momenty gdzie brzuch po prawej stronie boli mnie przez jakiś czas. Dodam że myslalam ze to ciąża ale dostalam 2 okresy po stosunku i po 2 okresie zrobilam jeszcze test i był negatywny. Co to może być

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Ból po okresie najprawdopodobniej nie jest związany z ciążą, zwłaszcza jeśli po stosunku wystąpiły już dwie menstruacje, a test ciążowy daje wynik negatywny.

Wymaga on jednak szerszej diagnostyki. W pierwszej kolejności proszę udać się do ginekologa, gdyż ból brzucha po miesiączce może świadczyć o wystąpieniu mięśniaków macicy, torbieli jajników, zapaleniu przydatków czy endometriozie. Wszystkie te schorzenia powodują, że kobieta odczuwać może dolegliwości bólowe.

Jeśli ginekolog nie znajdzie żadnych nieprawidłowości wówczas warto udać się do lekarza rodzinnego. Ból w dole brzucha może być bowiem związany z układem moczowym bądź pokarmowym.

Ból brzucha po okresie to częsty problem. Świadczy o tym ilość pytań do specjalistów, które znaleźć można m.in. pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-piersi-i-podbrzusza-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-uplawy-po-okresie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.