Czy mogę być w ciąży mając 46 lat?

Witam! Mam 46 lat i podejrzewam, że mogę być w ciąży! Współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia w 6 dniu cyklu (dzień wcześniej miałam jeszcze resztki krwi z okresu). Cykle od jakiegoś czasu mam nieregularne, mam torbiel na lewym jajniku, polipy i mięśniak macicy. Współżycie polegało na kilku ruchach w pochwie i braku wytrysku. 4 dni po stosunku zaczęły boleć mnie piersi (tak jak zwykle przed okresem), po kilku dniach przestały; za to teraz mam bardzo mocne bóle w podbrzuszu, promieniują aż do krocza i krzyża. Jest dwa tygodnie po współżyciu i 20 dzień cyklu, czyli teoretycznie przed spodziewaną miesiączką. Proszę o odpowiedź i ewentualną poradę co robić dalej?! Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim proszę wykonać test ciążowy. Po upływie dwóch tygodni jego wynik powinien już być wiarygodny.

Ryzyko zajścia w ciążę w 6. dniu cyklu miesiączkowego nie jest duże. Mimo to, nie można go całkowicie wykluczyć (ze względu na nieregularne miesiączki u Pani), dlatego najlepiej będzie wykonać test ciążowy.

Dolegliwości, które Pani odczuwa, a więc silne bóle podbrzusza mogą wynikać z polipów, mięśniaków macicy oraz torbieli na jajniku. Jeśli więc będą się one utrzymywały, to proszę koniecznie udać się do ginekologa, aby sprawdzić, czy nic niepokojącego się nie dzieje.

W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na inne pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-uprawiajac-sex-w-6-dniu-cyklu-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-a-ryzyko-ciazy,

\https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-po-stosunku-w-6-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.