Czy mogę mieć już objawy ciąży?

Witam. Bardzo się stresuje pewna sytuacja :(( Miałam okres 29.03 br i trwał on około do 3 kwietnia, ponieważ w poniedziałek miałam jeszcze takie resztki brązowe na majtkach. W środę (5.04) czyli dwa dni później, doszło pomiędzy mną a moim partnerem (ja mam 18 lat, on około 40 jeśli to jest ważne) do zbliżenia. Jestem dziewicą i nie uprawialiśmy jako takiego seksu. Jedynie się o siebie ocieraliśmy, trochę w majtkach, potem już bez. Dosłownie na kilka sekund w pewnym momencie włożył mi on swojego członka (bez zabezpieczenia niestety :(( ) do pochwy, nawet nie całego, bo mnie bolało i kazałam mu go wyjąć. Nie było wytrysku, nie wiem czy był ten taki płyn, bo ja sama byłam mokra i możliwe, ze gdy ocierał się o mnie to dlatego jego członek był mokry ode mnie. Ale wszedł we mnie na moment, nie było wytrysku w środku, tylko potem po jakimś czasie dopiero, jak zrobiłam mu dobrze. Wiec załóżmy, ze był we mnie jakieś 10 sekund, bo gdy poczułam ze głębiej mnie już boli, a w zasadzie to od razu prawie już czułam ze mnie boli w środku od tego ze we mnie wszedł - to wyjął swojego członka. Byłam od razu po okresie, czy to były dni niepłodne? Wytrysk był tez potem na moje ciało, ale to w okolicach klatki piersiowej, a nie tam w okolicach intymnych. Niby jak patrzę na kalendarzyk w aplikacji to były to moje dni niepłodne, ale sama już nie wiem. Dodatkowo dzień po tym zdarzeniu, boli mnie czasami jajnik, raz jeden raz drugi i strasznie mnie to stresuje. Wiem, to było głupie, ze bez zabezpieczenia, następnym razem pomyśle o tym, ale po prostu teraz bardzo się stresuje tym wszystkim. Czy mogło dojść do zapłodnienia w tak krótkim czasie i czy ten ból w jajnikach i podbrzuszu dzień po zbliżeniu to już objawy ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból jajników oraz dolegliwości bólowe podbrzusza, które wystąpiły dzień po zbliżeniu z pewnością nie mają związku z potencjalną ciążą. Pierwsze objawy ciąży nie występują tak szybko.

Zdaniem naszych ekspertów ryzyko zapłodnienia zależne jest od długości cyklu miesiączkowego. Im krótsze ma Pani cykle miesiączkowe, tym większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, nawet tuż po miesiączce. Każdy niezabezpieczony stosunek może bowiem doprowadzić do zapłodnienia, choć w Pani przypadku nie jest ono duże z uwagi na niepełny stosunek oraz brak wytrysku. Aby jednak ostatecznie wykluczyć ciążę, proszę wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od tego wydarzenia.

W międzyczasie można zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-w-wyniku-stosunku-dwa-dni-po-okresie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-z-wytryskiem-dwa-dni-po-okresie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dwa-dni-po-okresie-a-prawdopodobienstwo-zajscia-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.