Czy te leki mogą nasilać natręctwa?

Jestem 26 letnim mężczyzną. Leczę się na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i schizofrenię. Zażywam: kwetiapinę xr 300 mg, sulpiryd 600 mg, pregabalinę 150 mg i klomipraminę 150 mg. Nadal mam natręctwa myślowe. Czy kwetiapina i sulpiryd mogą wywoływać lub nasilać natręctwa? Jakie leki mogą wspomóc lecznicze działanie klomipraminy w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych? Czy zwiększenie dawki pregabaliny przez lekarza mogłoby pomóc?

Witam! Czasem tak się zdarza. Leczenie różnych objawów różnymi specyfikami nie jest prostą sprawą. Lecząc jedną rzecz, możemy nasilać objawy innej, a jeżeli jest kilka rodzajów leków, to nie wiadomo, nad którym skupić się w pierwszej kolejności. Pański lekarz leczący zna historię choroby i reakcję organizmu na poszczególne leki. Chyba w tej materii ma najwięcej do powiedzenia. Samodzielne manipulacje przy lekach nie należą do czynności rozsądnych. Powodzenia W. Łuczkowski.