Czy ten obraz RTG płuc świadczy o powikłaniach Covid?

Witam. Od kilku lat lecze się na astmę oskrzelową. Długi czas wszystko było dobrze i nie odczuwałem większych dolegliwości jednak ostatnio duszności nasiliły się więc zostałem skierowany na rtg klatki piersiowej. Otrzymałem następujący wynik: W wykonanym badaniu RTG klatki piersiowej miąższ płucny z prawidłowym rysunkiem naczyniowym o pogorszonej przejrzystości obustronnie. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy i śródmiąższowych o charakterze pozapalnym i przewlekłym. Opłucną obustronnie niepogrubiona. Miąższ płucny rozdęty obwodowo. Czy to normalnie przy astmie oskrzelowej czy może jest to jakieś powikłanie po covidzie? Proszę o pomoc .

Sugerując się wyłącznie opisem radiologa można przypuszczać, że RTG wykazało typowe zmiany ponfekcyjne nałożone na obraz typowy dla zapalenia przewlekłego (astma). Niepokojące może być rozdęcie obwodowe, ewentualne pęcherze rozedmowe należy weryfikować w tomografii komputerowej. Uważam, że powinien skonsultować się Pan z pulmonologiem. Proszę pamiętać, że astma jest chorobą przewlekłą, prowadzącą do postępującego włóknienia. Z tego powodu konieczne jest prawidłowe, regularne leczenie przeciwzapalne.