Czy ten żel trzeba zmyć ze skóry?

Dzień dobry. Od kilku dni stosuję żel Davercin rano. Czekam godzinę, az dobrze się wchłonie. Niestety przy nakładaniu kremu zastygły żel roluje się w paski. Czy to normalne? Czy powinno się zmywać żel?
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w ulotce dołączonej do żelu Davercin nie ma konkretnych instrukcji dotyczących konieczności zmywania produktu przed nałożeniem kolejnych kosmetyków, to sugeruje, że można stosować żel zgodnie z dotychczasową praktyką, czyli nakładać go rano i czekać, aby dobrze się wchłonął, zanim nałoży się krem.

Jeśli jednak podczas stosowania tej metody pojawią się jakiekolwiek skutki uboczne, takie jak podrażnienie skóry, nadmierne przesuszenie, czy też problem ten zauważalnie wpływa na kondycję skóry lub komfort stosowania innych produktów, zalecamy skonsultować się z dermatologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/davercin-sklad-i-dzialanie-tabletki-powlekane-plyn-zel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.