Czy test ciążowy mógł wyjść prawidłowy po poronieniu?

Witam. Bardzo prosiła bym o wyjasnienie, czy po poronieniu ktore wystapilo w 6tc, test płytkowy, wykonany 2tyg po poronieniu może byc pozytywny? . Niestety USG w 6tyg ciazy nie wykazalo zarodka badz pecherzyka. Czy ciąza byla zbyt wczesna? Nie byla widoczna, wspomne ze robiono w formacie 3D, aby uwidocznic. Lecz lekarz nie stwierdzil ciazy. Testy wychodza pozytywne, jak dlugo w organizmie po poronieniu samoistnym moze trzymywac sie BHCG .

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom beta hcg będzie można coś więcej powiedzieć