Czy to może być jednak infekcja?

Witam. Od wielu miesięcy, ponad rok leczę się na infekcje intymne. Ostatnio ustąpiły na długi czas, za to pozwoliłam sobie na jedzenie słodyczy i przy okazji przeziębiłam się i w drogach rodnych poczułam swędzenie więc od razu zareagowałam bez konsultacji lekarza. Nie od razu zaczęłam leczenie moimi globulkami macmiror ale najpierw gynoxin optima tylko 2 globulki z 1 dniem przerwy... Dziś na noc zastosowałam 5 globulkę, odczuwam lekkie swędzenie co jakiś czas. Zastanawiam się czy dotrwać do 10 dni czy owe swędzenie to może podrażnienie a infekcja została wyleczona lub jej nie było? i nie powinnam już stosować tych globulek? Oczywiście wiem, że muszę skontaktować się z lekarzem. Ale proszę odpowiedzieć mi czy można nabawić się infekcji kiedy jej nie było a ja stosowałam globulki? Czy jednak możliwe że w trakcie leczenia po prostu swędzi a gdy minie 10 dni to będzie po wszystkim? Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, dlatego wskazana byłaby konsultacja u ginekologa.

Musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie, czy oprócz swędzenia występują także inne typowe dla infekcji intymnej objawy. Mowa tutaj w szczególności o pieczeniu, zaczerwienieniu, upławach, a także nieprzyjemnych zapachu z pochwy.

Opisywane przez Panią swędzenie mogło być symptomem infekcji intymnej (z uwagi na to, że w ciągu ostatniego roku ciągle męczyły Panią infekcje), ciężko jest to jednak stwierdzić bez odpowiednich badań laboratoryjnych. Mogło się też zdarzyć, że świąd po stosowaniu globulek jest reakcją uczuleniową na ten produkt.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym tematu infekcji intymnych:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.