Czy to może być stan przedzawałowy?

Witam. Dzisiaj siedząc spokojnie w fotelu i oglądając telewizje nagle poczułem jakby silny ucisk na klatkę piersiową, na wysokości mostka. Z tym że ucisk trwał około 10 sekund i nie był stały, tylko jakby ktoś szybko boksował mnie w klatkę piersiową. Gdy ucisk przeszedł serce zaczęło mi szybko bić przez około 3 minuty i byłem osłabiony. Chciałem również zaznaczyć, że mam 23 lata i lekkie nadciśnienie. Bardzo proszę o odpowiedź.
23 LAT ponad rok temu

Szanowny Panie.

Przedstawione przez Pana dolegliwości raczej nie wskazują na stan przedzawałowy, czy chorobę niedokrwienną serca (młody wiek, bardzo krótki okres trwania bólu, samoistne ustąpienie bólu, ból pojawił się w spoczynku). Przedstawiony przez Pana opis bardziej skłaniałby mnie do zastanowienia się nad zaburzeniem rytmu czynności serca. Należałoby rozważyć wizytę lekarską/kardiologiczną (m.in w celu wykonania EGK) zwłaszcza jeżeli podobne sytuacje powtarzałyby się.