Czy to możliwe, że moje pogorszenie samopoczucia to wynik stosowania leku Zypsylia?

Witam. Od 5 lat choruję na Schizofrenię Paranoidalną. Brałam szereg różnych leków. Teraz przyjmuję Zypsilę i Setaloft. Do niedawna przyjmowałam jeszcze Olanzapinę ale została mi odstawiona 3 tygodnie temu. Pogorszyło się moje samopoczucie. Czy to możliwe, że źle wpływa na mnie lek o nazwie Zypsila?

Marek Kubiszewski Psychiatria

Nie podała Pani informacji na czym polega złe samopoczucie. Jeżeli na zaniku łaknienia i nudnościach to być może jest to efekt niepożądany Zypsili lub Setaloftu (jeżeli został świeżo wprowadzony). Jeżeli odczuwa Pani lęk, poczucie zagrożenia, głosy w głowie bezsenność to raczej niewystarczający efekt antypsychotyczny Zypsili i efekt odstawienia olanzapiny.