Czy to problem z sercem?

Moja mama w 2005 roku miała zawał serca, po tzw "balonikowaniu" i założeniu stendu wszystko było w miarę dobrze... Ostatnio dość często pojawia się u niej uczucie ucisku w okolicy obojczyków, które przechodzi po wypiciu np. lampki koniaku, czy powinnyśmy uważać to za objaw sugerujący jakieś problemy zwiazane z sercem? Dodam, że w ostatnim czasie miałyśmy trochę sytuacji stresowych, a ucisk pojawia się szczególnie po sytuacjach stresowych.
ponad rok temu

Witam!

Takie objawy zwłaszcza u osoby z przedstawionym wywiadem choroby naczyń wieńcowych, nie powinny być bagatelizowane. Nie muszą one oznaczać poważnego problemu, ale istnieje zwiększone ryzyko. W tej sytuacji należy udać się przynajmniej do lekarza rodzinnego, który na podstawie większej ilości informacji oraz badań, zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam