Czy to są oznaki ciąży?

Współżyłam ze swoim partnerem 1 dzień po miesiączce, jesteśmy nie do końca pewni czy mogło do czegoś nie dojść, ale raczej nie powinno. Po 17 dniach zrobiłam test ciążowy wynik wyszedł negatywny. Akurat byłam w drodze do Polski z Holandii. Mój cykl miesiaczkowy z dwóch ostatnich miesięcy to 30/31. Teraz powinnam kalandarzykowo dostać 26 września okres, poprzednio dostałam 28/29 dnia miesiąca, dzisiaj jest już 29 wrzesień cykl miesiączkowy według kalendarzyka to 33!! nadal nie dostałam okresu martwię się i się stresuje, badałam swoją wydzielinę śluzu, śluz jest zatem biały taki jak by kłaczkowaty grudkowaty na dodatek kwaśny, Prorszę mi pomóc co może być może to oznaki ciązy!!! Dziekuję bardzo za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sądzę, że nie ma Pani powodów, by domniemywać ciążę – jeżeli do zbliżenia doszło 1 dzień po menstruacji, to mało prawdopodobne, by miała Pani wówczas dni płodne lub owulację. Dodatkowo nie ma Pani pewności, czy mogła mieć Pani kontakt z nasieniem partnera. Potwierdza to także test ciążowy – wykonany ponad 2 tygodnie po stosunku płciowym powinien, w razie zapłodnienia, pokazać wynik pozytywny. Dla pewności może Pani powtórzyć test ciążowy – wykonany po terminie planowej miesiączki nie pozostawi żadnych wątpliwości. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Zaburzenia cyklu menstruacyjnego mogą mieć wiele przyczyn – brak miesiączki nie zawsze jest oznaką ciąży czy jakiegoś schorzenia. Proszę pamiętać, że infekcje, stres, dieta – to są czynniki, które burząc równowagę hormonalną organizmu, mogą doprowadzić do niewielkich przesunięć w cyklu. Dopiero brak menstruacji po upływie 40 dni jest powodem do konsultacji ginekologicznych. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.