Czy torbiel w jamie brzusznej jest groźna?

Witam, 3 tygodnie temu miałam zabieg łyżeczkowanie macicy ponieważ lekarz stwierdził że mam zespół policystycznych jajników i było dużo torbieli w macicy. Ogólnie po zabiegu czuje się dobrze, brak krwawien. Dzisiaj na wizycie kontrolnej podczas usg lekarz zauważył torbiel 3,8 cm w jamie brzusznej. Stwierdzil że za jakiś czas (w marcu najprawdopodobniej dopiero) trzeba będzie usunąć to laparoskopowo. Bardzo proszę o informację czy jest to groźne, czy to może np peknac? Od czego się robią takie torbiele i tym bardziej że wcześniej były tylko w macicy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby ostatecznie stwierdzić charakter torbieli to należy ja usunąć i zbadać. Nie jest to groźne. Pozdrawiam.