Czy w piersi mogą wystąpić mikrozwapnienia?

Mam 54 lata, jakiś czas temu odkryłam male zagłębienie w lewej piersi, około 2 cm od brodawki. Zagłębienie ujawnia się gdy uniosę ręka na wysokość oczu i nie jest głębokie. Zrobiłam usg u radiologa z WCO w Poznaniu. Nie stwierdził nic niepokojącego ani w piersiach, ani w węzłach. Mam zrobić mammografię, by sprawdzić czy mam mikrozwapnienia. Czy obecność mikrozwapnień może być przyczyną powstania takiego zagłębienia? Bardzo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam,

Lek. Tomasz Budlewski

mikrozwapnienia mogą być objawem procesu rozrostowego, który może powodować wciągnięcie skóry. ale spokojnie inne przyczyny są także możliwe i na razie należy przeprowadzić diagnostykę na spokojnie.