Czy w sekcji zwłok wyszłoby, jeśli przed śmiercią wystąpił atak epileptyczny?

Narzeczony zginal w wypadku samochodowym nie sa ustalone przyczyny smierci z jakiego powodu doszlo do wypadku i moje pytanie czy jesli np narzeczony mial atak epilepsju podczas kierowania autem to czy przy sekcji zwlok wyszlo by ze takowy atak sie pojawil?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno to określić, ale jeśli byłby to pierwszorazowy napad padaczkowy to najprawdopodobniej nie da się tego określić na podstawie badania sekcyjnego, gdyż jest to zaburzenie czynności układu nerwowego, a nie jego morfologii/anatomii. Mogą jednak zostać określone niektóre przyczyny napadu padaczkowego takie jak guz mózgu czy zawał serca.