Zatrucia grzybami - metody leczenia

W przypadku zatrucia grzybami może dojść do poważnego zniszczenia wątroby, a wtedy konieczne może być wykonanie dializy wątroby. Na czym polega taki zabieg? Wyjaśnia to toksykolog, dr Piotr Burda.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

aby można było mówić o ryzyku zakażenia wścieklizną, musi dojść do kontaktu śliny zakażonego z raną człowieka. Najczęściej dochodzi do tego podczas pogryzienia, przypadki zakażenia przy zadrapaniu lub polizaniu rany przez zarażone zwierzę są niezwykle rzadkie.

W opisywanym przez Panią przypadku, szanse na zarażenie przy takim kontakcie pośrednim są praktycznie zerowe. W praktyce nie spotkano się jeszcze z takim przypadkiem, żeby do zakażenia doszło przy jedzeniu tymi samymi sztućcami. Należy jednak pamiętać, że jeżeli doszło do zarażenia, to w ślinie osoby chorej mogą się znajdować komórki wirusów.

Zalecamy, aby spytała Pani również o opinię lekarza, jednak raczej nie ma powodów do niepokoju.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy również pytali o ryzyko zarażenia wścieklizną:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-ryzyko-zarazenia-sie-wscieklizna

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-zarazic-sie-wscieklizna-od-malego-kota

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty