Czy w wyniku takiej sytuacji jest ryzyko ciąży?

Witam Chce opisać pewną sytuację i poprosić o pomoc Ostatnio chłopak masturbował się przy mnie, nastąpił wytrysk potem chwilę gadaliśmy i po paru minutach dotknął dłonią mojej pochwy,dodam że byliśmy w ubraniach,stąd moje pytanie czy jest ryzyko wystąpienia ciąży? Boje się,bo nie planuje teraz dziecka :(!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej przez Panią sytuacji nie występuje ryzyko zapłodnienia – ubrania są dla plemników barierą nie do pokonania, a dodatkowo ich żywotność po wytrysku jest niewielka. O plemnikach i ich zdolności do zapłodnienia przeczyta Pani w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

By mogły przeżyć i były zdolne do zapłodnienia, plemniki muszą mieć ku temu odpowiednie warunki, w tym dużą wilgotność i właściwą temperaturę. Po wyschnięciu ejakulatu zapłodnienie jest niemożliwe.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.