Czy waga będzie dalej spadać przy spożywaniu 1000 kcal?

Witam! Chciałem się dowiedzieć, czy moja waga jest prawidłowa. Mam 176 cm wzrostu i ważę 60 kg. Moja waga dość systematycznie spadała przez ostatnie kilka lat, przy czym najwięcej przez ostatni rok - schudłem ok. 7 kg. Wiem, że mniej jem i więcej się ruszam niż kiedyś. Nigdy też nie miałem problemów z otyłością - nie ważyłem więcej niż 74 kg. Wiem, że jem za mało, bo przeliczając na kalorie, nie więcej niż 1000 kcal - po prostu nie mam apetytu. Chciałem się też dowiedzieć, czy moja waga nadal będzie spadać, jeśli nie zmienię sposobu odżywiania, czy może unormuje się, mimo że nie będę jadł więcej niż w tej chwili. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Twoja aktualna masa ciała jest zbyt niska w stosunku do wzrostu. Wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 19,4 kg/m2, co oznacza niedowagę. Jeśli nie zwiększysz dobowej podaży kalorii, prawdopodobnie nadal będziesz tracił wagę, szczególnie, jeśli nadal rośniesz i regularnie trenujesz. Twoja optymalna waga to ok. 65-70 kg. (górna granica normy: 77 kg).

W tej sytuacji radziłabym udać się do lekarza rodzinnego i wykonać badania w celu ustalenia przyczyny małego apetytu. Małe łaknienie jest również konsekwencją celowego ograniczania posiłków – organizm ,,przyzwyczaja się" do małych porcji. Stopniowe wzbogacanie diety powinno spowodować stopniowy powrót apetytu.

Pozdrawiam