Czy wyniki krzywej cukrowej powinnam z kimś konsultować?

Witam serdecznie. Wczoraj zrobiłam krzywą cukrową i insulinową Obciążenie glukozą 75g Glukoza na czczo 97,7mg/dl 1h - 153,90 2h - 120,60 Insulina na czczo 9,2 uIU/ml 1h - 74,6 2h - 48,1 Homa-ir 2,22 Czy przy takich wynikach powinnam je skonsultować z lekarzem, czy może są w porządku i nie ma takiej potrzeby Pięknie dziękuję z góry za pomoc :) Magda

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik może wskazywać na insulinooporność, należy udać się do lekarza w celu interpretacji.