Czy zdrowa osoba może przyjmować ten lek?

Czy można stosować lek Acard (ASA) w celu pierwotnej prewencji chorób układu krążenia? Mam 25 lat, brak przeciwwskazań, nie wystąpiły u mnie jakiekolwiek incydenty, uprawiam sport, dbam o właściwą dietę, wyniki badań też mam dobre, ale zależy mi na prewencji chorób układu krążenia. Czy zdrowa osoba może przyjmować ASA?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Acard można przyjmować profilaktycznie w celu zapobiegania chorób sercowo-naczyniowych. Sam producent leku wspomina w ulotce dołączonej do opakowania, że lek przeznaczony jest do profilaktycznego i długotrwałego stosowania w chorobach, które niosą ryzyko powstania zatorów i zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Mimo to decyzję o rozpoczęciu terapii lekiem Acard powinien podejmować lekarz. Nie każdy bowiem może przyjmować dany środek, dlatego lepiej nie zażywać leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który zna aktualny stan zdrowia pacjenta oraz ewentualne przeciwwskazania.

W ulotce znajdziemy również informacje, która mówi, że konieczna jest konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku Acard, do czego Panią zachęcamy.

Działanie leku Acard zostało opisane pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/acard.

Inne pytania o lek Acard umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-lekow-polocard-lub-acard-bez-konsultacji-z-lekarzem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-brac-acard-profilaktycznie-po-zawale.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.