Czy zmiany w siatkówce oka po stanie zapalnym powinny być leczone antybiotykiem?

Witam, jestem 35 letnim mężczyzną. Od ponad 6 m-cy zauważyłem pogorszenie ostrości widzenia w prawym oku. Lekarz okulista po badaniu OCT stwierdził zmiany w siatkówce oka, blizny po stanie zapalnym najprawdopodobniej po Toxoplazmozie Zrobiłem badanie krwi pod tym kątem jednak lekarz POZ odsyła mnie do szpitala zakaźnego Proszę o pomoc w interpretacji wyników czy należy leczyć się antybiotykiem? Wyniki: Toxoplasma IgG - ilościowo (ICD9:X43) wynik 100,0 IU/ml IgM - jakościowo (ICD:X45) wynik 0,47

Witam.jeżeli Pan nigdy się nie leczyl na toxoplazamoze i jest uszkodzenie plamki żółtej Luc blisko to należy się przeleczyc na Zakaznych. Wyniki dodatnie będą się latami utrzymywać i powoli spadać. Nie sugerujemy się tym tylko badaniem fizykalnym. Pozdrawiam serdecznie