Czy znamię barwnikowe może przerodzić się w coś niebezpiecznego?

Czy pieprzyk/znamię, które mam od lat może przerodzić się w coś niebezpiecznego? Jest w miarę symetryczne i ciemnobrazowe, nieowlosione. Wiem, ze musze je pokazac dermatologowi, ale czy jest taka mozliwosc? Dodam, ze nigdy sie nie opalam, nie korzystalam w zyciu z solarium. Slonca mozna powiedziec, ze unikam. Nie mam tego od urodzenia, pojawilo sie pare lat temu. Czy to cos groznego?

Znamiona czasem złośliwieją i powstaje czerniak. U osób, które się nie opalają i nie chodzą do solarium zdarza się to rzadko. Czy Pani znamię jest bezpieczne? Wystarczy zbadać dermoskopem i sprawa się rozstrzygnie.