Czym jest guzek przy granicy sutka o kobiety, która karmi piersią?

Dzień dobry Karmię od 4 miesięcy. M/w od miesiąca czuję guzek przy granicy otoczki sutka tak na 7 mm. Jest on największy przed karmieniem, a po karmieniu prawie znika i tak za każdym razem. Co to może być. Mam wrażenie, że napelniony jest mlekiem. Proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przy karmieniu piersią, mogą się w piersi pojawiać takie zmiany, jednak wymaga on kontroli u ginekologa oraz USG piersi.