Czy opisywane zmiany mogą być związane z karmieniem piersią?

Mam 34 lata. W lutym 2010 r. urodziłam dziecko. Karmiłam 4 miesiące (równocześnie dokarmiając z uwagi na małą ilość pokarmu). Od 6 miesięcy dziecko nie jest już karmione piersią. Odstawiło ją nagle, a ja nie odciągałam pokarmu. Ok. 4 tyg. temu zauważyłam zmiany w piersi i wykonałam badania. USG: Piersi o budowie gruczołowej. Pierś prawa - w dolnych kwadratach poniżej brodawki, w rejonie badanego palpacyjnie stwardnienia, widoczne nieregularne obszary hypoechogeniczne śr. 7 mm. W obrębie nieprawidłowego obszaru widoczne wzmocnienia echa sugerujące obecność mikrozwapnień. Doły pachowe i podobojczykowe prawidłowe. Mammografia: W piersi prawej zabrodawkowo asymetryczny obszar o gęstości struktury gruczołowej o wym. ok. 5,5x5x3cm. Nie stwierdza się mikrozwapnień ani jednoznacznego zaburzenia struktury.

Mam pytanie: czy jest jakaś szansa żeby opisywane w badaniach zmiany były związane z karmieniem piersią?

Witam serdecznie.

Nie wykluczone, że mogą to być zmiany związane z nagłym zaprzestaniem karmienia piersią. Niemniej, uważam, że należałoby pociągnąć diagnostykę - wykonać biopsję cienkoigłową zmian. Istotne jest także to, czy posiada Pani czynniki ryzyka raka piersi (można przeczytać o nich w artykule na naszych stronach), szczególnie obciążenie rodzinne.

Pozdrawiam serdecznie.