Czym jest zmiana ogniskowa o niejednorodnej i nieco obniżonej echogeniczności w tarczycy?

Witam Co to jest zmiana ogniskowa o niejednorodnej i nieco obniżonej echogeniczności w tarczycy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik może wskazywać na przykład na zmiany o charakterze autoimmunologicznym. Teoretycznie taki opis jest jednak na tyle lakoniczny, że zmiana może mieć także wiele innych przyczyn. Dokładniejsza interpretacja możliwa byłaby po zestawieniu wyniku ze szczegółowymi danymi klinicznymi, w tym innymi wynikami badań laboratoryjnych. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.