Czym kierować się przy wyborze lekarza?

Czytam dużo o depresji i często jest powtarzane, że to choroba, którą trzeba leczyć. Jak dobrze zrobić pierwszy krok i jak wybrać lekarza?

ponad rok temu

Depresję powinien leczyć lekarz psychiatra, który często prosi również o pomoc psychologa. Trudno mi doradzać, jak wybrać lekarza, ale ważna jest jedna zasada: proszę nie wysyłać bliskich do lekarza samotnie, tylko pójść razem, towarzyszyć, być obok. To bardzo pomaga, szczególnie przy pierwszej wizycie. W depresji człowiek jest smutny, wszystko widzi w czarnych barwach i odczuwa wielką samotność.