Czym może być spowodowane uczucie wysokiego ciśnienia w głowie?

Chcialem sie dowiedziec czym moze byc spowodane uczucie wysokiego cisnienia w glowie (ucisk wiekszy niz dotychczas, jakby mialo mi zaraz rozsadzic glowe) w sytuacjach np gdy bezczynnie pochyle sie do przodu, podnosze cos ciezszego z ziemi a nawet gdy oparty ogladam telewizor ktory jest umieszczony pod sufitem i musze miec glowe odchylona do tylu. Cisnienie mierzone kilka razy w normie, tetno rowniez. Prosze o odpowiedz pozdrawiam

Małgorzata Panek

Podczas pochylania się większa ilość krwi dopływa do głowy, co może być przyczyną Pana objawów. Ponadto podczas wysiłku ciśnienie wzrasta, a w gabinecie mierzone jest w spoczynku.
Pozdrawiam