Czym może być spowodowany ból podczas stosunku?

Dzień dobry. Od kilku lat leczę się przeciw nawracającym infekcjom. Ostatnio średnio raz na dwa tygodnie bywałam u lekarza, który stwierdził, że jestem bardzo ciężkim przypadkiem. W wymazie bakterii chorobotwórczych nie wyhodowano. Brałam doustnie m******* na bakterie beztlenowe, nałykałam się wielu przeciwgrzybicznych specyfików i nadal nic nie skutkuje. Problem leży w bolesnych stosunkach. Jestem młodą mężatką i współżyję średnio 2 razy na miesiąc, spadło mi libido, nie czuję się dobrze we własnym ciele. Lekarz powiedział, że już nic tam nie mam i powinno być lepiej. Problemem może być cienki nabłonek, dlatego zalecił smarowanie wejścia pochwy l******, i podmywanie p****** *. Dodam, że nawet badanie ginekologiczne sprawia mi ogromny ból. Zmieniałam ginekologów już 4 razy. Czy istnieje jeszcze jakaś przyczyna bolesnych doznań? Czy ból może być przyczyną dużych rozmiarów członka?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe podczas stosunku mogą się pojawić m.in. przy endometriozie.
Jednak przyczyną może być obawa przed bólem podczas współżycia. Warto przed stosunkiem się zrelaksować oraz wypróbować inne pozycje które być może zniwelują ból przy współżyciu.
Pozdrawiam