Podczas stosunku kłuje mnie lewy jajnik

Podczas stosunku kłuje mnie lewy jajnik, podczas niektórych pozycji. Nie byłam z tym u lekarza, gdyż zdarzyło się to raz (wczoraj).
Proszę o odp, jeśli będzie mnie to znowu nachodzić zgłoszę się do lekarza.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Proszę dalej się obserwować. Jeśli ból wystąpi ponownie i będzie się powtarzał za każdym lub prawie każdym razem, koniczna będzie wizyta u ginekologa. Może Pani mieć np. torbiel jajnika. Torbiele pojawiają się z różnych przyczyn. Najczęściej występującym typem są torbiele czynnościowe, niegroźne, znikające w ciągu kilku cykli. Badanie ginekologiczne i USG powinno być wystarczające do rozpoznania tego stanu. Przyczyną bolesnych stosunków może być również endometrioza, jednak do postawienia takiej diagnozy konieczne są bardziej zaawansowane metody diagnostyczne.
Pozdrawiam serdecznie!