Czym może być taki guzek w okolicy cewki moczowej?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu na swoim napletku, a konkretnie przy końcówce cewki moczowej(tuż przy jej ujściu) wymacałem mały guzek. Guzek jest głęboko pod skórą tak, że go nie widać, trzeba mocno przycisnąć palcem, aby go wyczuć. W średnicy ma mniej więcej 3mm. Nie boli w dotyku. Co to może być i co z tym robić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis dolegliwości jest niewystarczający do tego, aby z całą pewnością stwierdzić, co spowodowało taką zmianę. Z takim problemem powinien udać się Pan jak najszybciej do urologa lub dermatologa.

Zmiany skórne na prąciu mogą mieć bowiem różne podłoże. Wyczuwalny guzek może być np. kaszakiem. Do ich powstania dochodzi w wyniku zatkania kanalików łojowych złoszczonym naskórkiem. Początkowo mogą być dość niewielkie, czasem jednak ich rozmiar może ulec znacznemu powiększeniu. O tym, jakie leczenie będzie skuteczne w Pana przypadku zadecyduje specjalista.

Taki guzek może sygnalizować także inne schorzenia, dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza – tym bardziej, jeżeli zmianie zaczną towarzyszyć jeszcze dodatkowe objawy, jak bolesność, obrzęk itp. Dopiero po dokładnej diagnostyce lekarz będzie mógł określić rodzaj schorzenia i dobrać najlepsze metody leczenia. Do czasu konsultacji lekarskiej lepiej zrezygnować ze stosowania różnych preparatów na własną rękę, aby nie pogorszyć sprawy. Lepiej także wstrzymać się ze zbliżeniami intymnymi. Należy również zadbać o odpowiednią higienę tych okolic.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podskorna-gulka-na-penisie-a-rak-penisa https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-pod-skora-na-penisie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.