Dane statystyczne dotyczące poronień w wyniku pracy fizycznej

Czy czesto kobiety poraniaja przez prace fizyczna? Do ktorego tygodnia jest niebezpiecznie ze wzgledu na mozliwosc poronienia? Czy 20-25 lat kobiety czesto poraniaja swoja pierwsza ciaze?

Witam,
zbyt intensywny wysiłek fizyczny może w pierwszym trymestrze ciąży być przyczyną poronienia.
Do poronienia samoistnego dochodzi w 1/4 przypadków ciąż.

pozdrawiam