Dieta i ćwiczenia: jak schudnąć ok. 5 kg?

Witam, w tym roku kończę 16 lat, mam 173cm wzrostu i ważę 56 kg. Do maja muszę schudnąć 5 kg, ale bez głodówek i bez efektu jo-jo, tylko zdrowo się odżywiając i ćwicząc. Jeszcze bardziej niż na kilogramach zależy mi na wymiarach, chcę stracić ok. 5 cm w talii. Poza tym, moje ciało nabrało kobiecych kształtów w okolicach ud, a wcześniej były one bardzo szczupłe. Jaką dietę i ćwiczenia powinnam stosować? Mama obiecała mi, że w marcu zapisze mnie na aerobik, ale czy to pomoże ? W domu mam rowerek stacjonarny. Czy jazda na nim da zamierzone efekty? Jeśli tak, to ile czasu powinnam poświęcać na treningi? Czy hula hop pomaga w wysmukleniu talii? Jakie ćwiczenia do wykonania w domu byłyby dla mnie najlepsze? Poza tym wydaje mi się, że moja dieta jest raczej zdrowa: nie jem mięsa (tylko ryby), chipsów, masła, ograniczam majonez (tylko do sałatek) i żółty ser. Piję bardzo dużo wody niegazowanej, herbaty, czasami niskosłodzoną kawę lub sok ze świeżo wyciskanych owoców. Mój jedyny problem to słodkości. Jaka dieta i ćwiczenia byłyby dla mnie najlepsze?
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Faktycznie Twoja dieta na pierwszy rzut oka wydaje się być prawidłowa. Niestety, jeśli zależy Ci na utracie kilku dodatkowych kilogramów, wskazane jest ograniczenie słodyczy do minimum. W szczególności niewskazane jest wieczorne podjadanie.
Wiele ćwiczeń znajdziesz na naszym serwisie abccwiczenia.pl. Najlepszym dla Ciebie sportem będzie pływanie, biegi, rowerek. Aerobic również może przynieść efekt.
Pozdrawiam.