Dieta przy kamicy moczanowej

Mam pytanie do dietetyka, a dokladnie chodzi mi o kamice moczanowa poniewaz wlasnie mam kamienie na nerce, i chcialbym spytac jak sie od tego ustrzec i zapobiec na przyszlosc a takze o diete jaka przyjmowac, poniewaz ostatnio robilem badania i mam za duzy cholesterol i za duzo moczanow.Prosze o pomoc.

Zmiany w diecie głównie dotyczą podaży kwasu moczowego, a co za tym idzie dieta powinna być uboga w puryny.
Produkty nie zalecane to głównie te przetworzone np. słodycze, ciasta, kiełbasy, pasztety, białe pieczywo, alkohol jako używka, kawa i herbata. Zalecane produkty o niskiej zawartości tłuszczu czyli np. chude rodzaje mięsa, i nabiał. Ograniczyć należy podaż żółtek, orzechów, serów żółtych i tłustych typu mozzarella czy feta. Ogólnie dieta lekkostrawna, kolorowa, bogata w owoce i warzywa, ale pomijamy te bogate w szczawiany np. szpinak, lub ograniczamy, brokuł.Również ryby , tylko niektóre gatunki np. dorsz. Eliminacja śledzia, szprotów, łosoś-bardzo ograniczona ilość.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.