Dlaczego boję się przyszłości?

Mam 28 lat i boję się przyszłości u boku mojego męża.Mimo ze mamy 4 miesięczna córkę on żyje"tu i teraz" nie myśli o przyszłości....jej zabezpieczeniu -a ja tak nie potrafię.nie przeszkadza mu życie od wypłaty do wypłaty,bo wydaje na prawo i lewo..Nie pomyśli że ma na utrzymanie dziecko i należałoby zabezpieczyć jego przyszłość

Najprostszym rozwiązaniem problemu i jednocześnie takim, które najmocniej Pani rekomenduję jest przeprowadzenie spokojnej rozmowy z mężem, w trakcie której przedstawi mu Pani swój punkt widzenia, w formie komunikatów "JA" wyjaśni Pani partnerowi jak czuje się Pani obecnie w małżeństwie i jak niepokoi się Pani o przyszłość, oraz zwróci się Pani do swojego męża z prośbą, aby to uszanował i pomógł Pani zadbać o materialne zabezpieczenie Państwa rodziny.
Innym możliwym rozwiązaniem jest podjęcie terapii par, w trakcie której będą mieli Państwo możliwość otwarcie porozmawiać o problemie, a terapeuta zadba o to, aby obydwie strony miały szansę wypowiedzieć się, oraz zostały jak najlepiej zrozumiane.
Głęboko wierzę, że dojdziecie Państwo do porozumienia i uda się Wam wypracować satysfakcjonującą obie strony strategię gospodarowania majątkiem.

Witam, proszę zastanowić się nad rozmową z mężem, czy jest możliwe aby Państwo mogli razem zmobilizować się do odkładania pewnej kwoty pieniędzy. Jeżeli rozmowa nie przyniesie efektu, proszę się zastanowić co mogłaby Pani sama zrobić aby czuć się pewniej w tej sytuacji, poczuć większą niezależność oraz bezpieczeństwo także finansowe. Skorzystać z porady doradcy, o sytuacji rodzinnej porozmawiać z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie