Dlaczego boli dziąsło przy wzroście zębów?

Witam Górna lewa ósemka. Bardzo boli dziąsło wokół niej, ponieważ wyszła tylko „główka” i zatrzymała się na tym etapie. Dodatkowo wyszedł kawałek ostry jak igła, i bardzo bardzo podrażnia policzek od wewnętrznej strony. Chciałabym usunac ja pod znieczuleniem ogólnym, ponieważ raz ze jestem straszna panikarą, a dwa mam odruch wymiotny. Ze stresem mogłoby się to źle skończyć. Co mam zrobić?

Konieczna jest wizyta u stomatologa i wykonanie TK aby ocenić położenie zęba w 3D. Po tej diagnostyce będzie można stwierdzić czy ząb ma szansę urosnąć czy konieczne jest usuniecie. Powinna Pani znaleźć gabinet w którym wykonywane są zabiegi w narkozie.

Piotr Brzezik

Witam,
ból dziąsła w okolicy wyrzynającego się zęba jest jednym z objawów tzw. utrudnionego wyrzynania zębów ósmych, które najprawdopodobniej występuje w Pani przypadku. Zalecam konsultację u chirurga stomatologa. Na podstawie odpowiednich badań będzie on mógł ustalić dalsze postępowanie, udzieli także informacji na temat możliwości leczenie w znieczuleniu ogólnym.