Dlaczego chłopak koleżanki milczy?

Witam. Moja koleżanka jest w związku z chłopakiem od 3 lat. Ostatnie dość często się kłócą. On wtedy milczy i się nie odzywa do niego a on ze złości albo ją wyzwie, albo zrani fizycznie tłumacząc się, że ona doprowadziła do tego - przez milczenie. Co w takiej sytuacji powinna zrobić i które z nich postępuje źle.

Oboje. On stosuje przemoc, co jest absolutnie niedopuszczalne. Ona milczeniem pokazuje lekceważenie. Zdecydowanie para ta potrzebuje pomocy terapeutycznej, by nawiązać zdrowa relację opartą o zdrową komunikację i brak przemocy. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Pani koleżanki chłopak nie ma prawa ranić fizycznie, czy też psychicznie swojej partnerki.

Co powinna zrobić koleżanka?
Powinna zastanowić się, czy taka relacja naprawdę jej służy i czy takiego związku pragnie.

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej