Dlaczego czuję ból po operacji wyrostka robaczkowego?

Witam jestem po operacji wyrostka metodą laparoskopową, w związku z tym mam pytanie są 3 rany po lewej prawej i pępek , w związku z tym czy normalne jest aby ból był pieczący po lewej stronie, czy to jest miejsce w którym był dren i tak boli? ile czasu tak musi boleć nawet nie mozna kichnąć bo czuje ogromny ból prosze o poradę

Taki ból po tego typu zabiegu może występować na skutek podrażnienia powłok brzusznych przez sam trokar, przez który były wprowadzane narzędzia laparoskopowe jak też i przez podrażnienie gazem, który był wprowadzony pod dość dużym ciśnieniem do jamy brzusznej podczas zabiegu laparoskopowego. Bóle tego typu mogą występować przez 1-2 tygodnie po zabiegu i powinny powoli samoistnie ustępować.