Dlaczego dziecko nie chce w nocy spać?

Witam. Mam problem z 9 miesięcznym synkiem. Niemowle od kiedy zaczęło się obracać na boki to bardzo nie spokojnie śpi. Zaczęło się około 5 miesiąca, wcześniej też się budzil, ale po na karmieniu lub podaniu smoczka spał dalej w łóżeczku. Później niestety zaczęły się pobudki w nocy z płaczem który wkoncu skutkował przeniesieniem do łóżka rodziców. Wspomnę że dziecko zasypia w łóżeczku ale około 12 w nocy budzi się z płaczem, po na karmieniu jeżeli chce jeść itak śpi nie spokojnie w łóżeczku strasznie się wierci i budzi potem jest brany do naszego łóżka. Od jakiegoś czasu nawet nie skutkuje położenie do łóżka ponieważ się wygina i protestuje. Chcę być noszony na rękach, dopiero później odkładam go do naszego łóżka. Dziecko mialo robione usg brzuszka, badania krwi i moczu zawsze wszystko jest ok. Był u neurologa i rozwój jest prawidłowy. Gasttotus też był podawany, niestety nic się nie zmieniło. Wyszło mu 6 zębów które już sporo urosły i nawet na chwilę noce nie są spokojniejsze. Opuchlizny żadnej nie ma. Dziecko jest na mleku modyfikowanym. Proszę o pomoc.

Z poziomu portalu bez wizyty u lekarza, bez badania i dokładnego wywiadu trudno powiedzieć. Przyczyną może być refluks- żołądkowo przełykowy, jeśli dziecko np. ulewa. Wtedy warto skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym.