Dlaczego lekarz zalecił Mg w czasie ciąży?

Dlaczego stosuje się duże dawki magnezu w czasie ciąży? Czy to w celu zapobiegania poronień? Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Uzupełnianie niedoborów magnez w ciąży może przyczynić się do zmniejszenia występowania małej masy urodzeniowej. Magnez też do pewnego stopnia zabezpiecza przed stanem rzucawkowym i porodem przedwczesnym. Dlatego ważne jest aby w okresie ciązy nie było niedoborów tego pierwiastka.
Pozdrawiam