Jaką rolę ma pełnić magnez w czasie ciąży?
Witam serdecznie!
W trakcie badania USG lekarz zauważył pęcherzyk o wielkości 16 mm w prawym jajniku, czy może być to spowodowane wysoką prolaktyną, która po obciążeniu MCT wzrosła 10-krotnie? Lekarz tez zalecił branie Magnezu 500 mg (3 razy dziennie) w momencie zajścia w ciąży. Jaką rolę ma pełnić magnez w czasie ciąży?
Dodam, że jestem po dwóch poronieniach.
Proszę o odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu
Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki
Dzień dobry!
Pęcherzyk o takich wymiarach jest prawidłowym pęcherzykiem, z którego prawdopodobnie będzie owulacja.
Magnez jest uważany za miorelaksacyjny, czyli ma spowodować, że macica nie będzie napięta i płód nie będzie narażony na jej skurcze.
Z poważaniem