Dlaczego mam ból oczu?

Dzień dobry, od początku lutego zmagałam się z dyskomfortem/ bólem oczu (nagle), odstawiłam soczewki kontaktowe ( które nosze od prawie 14 lat i nigdy żadnych problemów), mialam w tym czasie już 3 wizyty u okulisty i kombinacje kropli najpierw floxal i naclof, potem powtórka . Potem założyłam 2 razy soczewki i znów straszny dyskomfort , suche oczy w nocy po przebudzeniu , jakby tarcie wręcz. Doktor wypisał mi na 10 dni yellox . Po upływie tego czasu znaczna poprawa . Minęły 2 tygodnie, założyłam świeże soczewki i znów to samo . Po 3 h straszny dyskomfort, po zdjęciu ich to samo, suchość itd . Od prawie 4 miesięcy karmie piersią i zdalam sobie sprawę ze może to ma jakiś związek ? Ze to nie żadne zapalenie spojówek ale może właśnie zmiany hormonalne w laktacji ? Gdzieś trafiłam na artykuł naukowy, ze w ciąży i laktacji zmieniają się m in skład łez . Dziś znów mam cały dzień zmęczone/ podrażnione oczy , nawet powieki są ciemniejsze jakby zmęczone . Dodatkowo mimo dużej podaży płynów doszła sucha skóra i suche włosy . Czy możliwe ze to wszyTko związane jest z laktacja ? Czy moja aktualna nietolerancja soczewek poiwnna minąć po zakończeniu karmienia piersią ? Dziękuje Za odpowiedz, Magda

Witam.Tak przypuszczam.Zmienil się wyglad Pani oprawy oczu na ciemniejszą.To zmiany hormonalne.Nie zalecam żadnych nagłych krokow' najlepiej poczekać'aż dziecko zmieni dietę na doroslejszą.Zalecam unikanie kropli z antykiotykiem' nie ma to sensu' Pani ma suche oczy.Wskazane są dobre krople poprawiające skład łez' oraz ich ilość.leki przeciwzapalne niesterydowe też nie są potrzebne.Proponuje na dzień 4-6 x np Hyabak lub HyalDrop lub HyloComod.Na noc HyloParin 1x.to zestaw "słaby.jezeli nie będzie poprawy po 7 dniach proszę na dzień dawać Dexoftyal3-4xPLO.pozdrawiam.bedzie ok